משפחה היא הקשר הכי משמעותי בחיינו? האם הקשרים המשפחתיים בחיינו עדיין מנהלים אותנו?
איך מקבלים חופש להיות אנחנו ומשתחררים מהשפעות מגבילות של המשפחה?
הקשרים המשפחתיים הם הדבר הכי עוצמתי ומשפיע בחיינו.

קונסטלציה משפחתית היא טכניקה תרפויתית אפקטיבית ופורצת דרך שפיתח התרפיסט ברט הלניגר המביאה לראייה בהירה והבנה מעמיקה של תהליכים משפחתיים, בין דורים, לא מודעים שעיצבו אותנו בחיינו, במצב הנפשי,אורח החיים,הבחירות שנעשו, דפוסי ההתנהגות ואף תחלואות פיזיות שאנו חווים בחיינו כיום. הריפוי נעשה ברמה הנשמתית האישית ומתרחשת תוך כדי חיבור בין הידע והאנרגייה הקולקטיבים, לבין תורות הפסיכולוגיה,פסיכותרפייה המערביות הידועות.
גישה טיפולית מערכתית, שמטרתה להחזיר את האיזון והזרימה במערכות היחסים שלנו בתוך המשפחה העכשווית והמקורית, זוגיות ובתפיסה שלנו את עצמנו ואת המציאות, ולהביא לריפוי עמוק.

מנחה:
דיויה עדית
מלווה אישית, מנחת מדיטציה מוסמכת מטעם אושו היומניברסיטי בהולנד,
סדנאות תרפייה, קונסטלציה משפחתית, ניקוי רעלים וגמילה מהתמכרויות

המפגש הראשון יתקיים ביום שני ה 27.3.17 בשעה 19:00 בסטודיו “עכשיו טוב”

באקט של נתינה דיוויה החליטה שהיא מעוניינת להפחית את מחיר ההשתתפות בסדנא הראשונה ולתת הנחה של 50% (!!) לנרשמות/ים מראש.
ולכן עלות ההשתתפות תהיה 40 ש”ח בלבד (במקום 80 ש”ח) למשלמים עד ליום שבת ה 25.3.17 בחצות.
להרשמה למפגש הרשמו בטופס המצורף להלן >>>


“קונסטלציה משפחתית היא תהליך בו אנו יוצרים מחדש את מבנה המשפחה של האדם. זה בדרך כלל מתרחש בקבוצה בה אחד המשתתפים בוחר חברים מהקבוצה ליצג את בני משפחתו: משפחת המקור או המשפחה הנוכחית שלו. הוא בוחר מישהו שימלא גם את מקומו. חשובים במיוחד הם אותם חברי משפחה שחייהם הפרטיים היו קשים בצורה יוצאת דופן. למשל אלה שנפטרו בגיל צעיר או היו בעלי נכות מסוימת או הופרדו ממשפחתם מסיבה זו או אחרת.
המשתתף לוקח כל בן משפחה ומציב אותו או אותה בנקודה מסוימת בחדר. הוא מעמיד אותם ביחס ישיר אחד לשני, בהתאם לאיך שהוא מרגיש באותו הרגע. הוא לא מבקש מהם לעשות תנועת יד מסוימת או תנוחת גוף ספציפית, הם פשוט עומדים שם. אז, כל משתתף הממלא מקום של בן משפחה נשאל איך הוא מרגיש. מה שמצאנו זה, שאפילו בלי לדעת שום פרטים על האדם, האנרגיה של אותו בן משפחה מיוצגת בדיוק רב. מה שמתקבל זה מונטאז’ של הורים וילדים, אחים ואחיות ועוד העומדים בפנינו. אך מה שאנחנו רואים בפועל זה שהיחסים בתוך המערכת המשפחתית נהיים לפתע מאוד ברורים.
כעת התראפיסט משנה את מיקומם של בני המשפחה ביחס אחד לשני ובודק איתם היכן הכי נוח להם. מטרתו למצוא איזון טבעי בו יוכל כל אחד מהם להרגיש יותר בנוח. הוא גם מבקש מכל אחד מהם להגיד משפטים פשוטים זה לזה, המעודדים מערכת יחסים בריאה יותר. שעה שהוא עושה את כל זה, הוא נשאר בקשר קרוב עם כל אחד ומודרך על ידי המשוב המיידי שהוא מקבל מהם.
ההבנה שבבסיס עבודה כזו היא שבמערכת משפחתית, לכל חבר יש זכות שווה להיות שייך ולקבל הכרה. אם זה לא קרה לבן משפחה מסוים בעבר, לעיתים קרובות חברי המשפחה הנוכחית נושאים בעול של חוסר האיזון. לדוגמא, אם האבא של אימא שלך מת כשאימך עדיין היתה ילדה, יתכן שהתמודדות מלאה עם אובדן ההורה היתה כואבת מידיי. במקרה כזה, יתכן שאתה, כבנה של אימך, מזכיר לה את ההורה הנשכח. ניתן לומר שהמערכת מנסה להשלים ולפצות את עצמה, אפילו כשזה “לא הוגן” כלפי החדשים ומיצר עבורם נטל לחיים. בדרך זו הופכים ילדים מבלי לדעת סבוכים עם אנשים מהעבר של משפחתם.”

סווגיטו ליברמייסטר
על שיטת ה Family Constellation
תרגום: לליטה מיכל נועם


הרשמה לקונסטלציה משפחתית

אשמח לקבל עדכונים על מפגשים ואירועים נוספים